Yan Flüt Kursu

Yan Flüt dersi almak istiyorum, nereden başlamalıyım? Yan Flüt çalmayı ortalama ne kadar sürede öğrenirim? Yan Flüt eğitimi zor mudur? Ankara’da Yan Flüt dersi nereden alınır?

Garaj Müzik Stüdyo‘da yan flüt dersleri birebir özel ders şeklinde haftada 1 gün 1 saat, ayda toplam 4 saat yapılmaktadır. Öğrencilerimizin isteğine göre gün veya saat sayısını artırabiliriz. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.

Kısaca Yan Flüt Dersi ;

Oturuş, Pozisyon, Parmak Egzersizleri, Koordinasyon ve notasyon ile derslerimiz yapılmaktadır.
Kursumuzda Klasik Batı Müziği eğitimi verilmektedir. Dileyen öğrencilerimizle repertuar çalışması yapmaktayız.
Ney derslerimiz haftada 1 gün 1 saat olacak şekilde verilmektedir. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.
Oturuş, Pozisyon, Parmak Egzersizleri, Koordinasyon ve notasyon ile derslerimiz yapılmaktadır.

Yan Flüt nedir? Kısaca Öğrenelim?

Yan flüt; baş, gövde ve kuyruk bölümlerinin bir araya gelmesiyle oluşan nefesli bir çalgıdır. Çalgının baş kısmında ağızlık denilen bir kısım bulunur ve üfleme yoluyla ses elde edilir. Günümüzde yaygın solo bir çalgı olarak kullanılır. Soprano(ince) sesli bir çalgıdır. Kurumumuzda yan flüt kursu, nota eğitimiyle başlar ve öğrencinin seviyesine göre şekillenir.

Yan Flüt Nasıl ve Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Yan flüt 1832 yılından günümüze kadar bütün batı müziği klasik orkestralarda kendini benimsetip gösterebilen etkin bir üflemeli çalgıdır. Çağımızda oldukça revaçta bir enstrüman olan yan flüt oldukça dinlendirici ve etkileyici bir sese sahiptir. Yan flüt çalmak akla geldiğinde, diğer üflemeli enstrümanlarda olduğu gibi acaba nefesim yeter mi kaygısı uyanmaktadır. Yan flüt üzerinde uzman hocamız sizlere öncelikle doğru teknikle üflemeyi, sonrasında da tuşede bulunan sesleri kısa bir sürede algılamayı öğretecektir. Temel eğitimi tamamladıktan sonra, nota öğretim sürecine geçip profesyonelliğe adım atacaksınız. Çalışmalarımızın sonucunda alt yapınız güçleneceği için, isteğiniz tarzda müziğe yoğunlaşıp dersleri kişiselleştireceğiz. Bu sayede, kendi tarzınızda parçalar çalacak, çalgıdan aldığınız haz ve keyif güçlenecek ve yan flütü ömrünüzün sonuna kadar çalmaktan vazgeçmeyeceksiniz!

Neden Yan Flüt Eğitimi Almalıyım?

Yan flüt, armonik yapısı ve etkileyici ses tınısı ile bir çok tarza hitap edebilir. Bu nedenlede yan flüt seçimiyle birey kendi benimsediği tarzdaki müziğini yapabilir ve hem bireysel olarak hem de dinleyici üzerinde büyük haz duygusu oluşturabilir. Bunların yanı sıra güzel ruh hali, hafıza gelişimi, algı güçlendirme, kaygı yenme vb. bireysel gelişimde de hayatta etkin olmanızı sağlayacaktır.

Yan Flüt Eğitimi İçin Neden Garaj Müzik Stüdyo‘yu Seçmeliyim?

Yan flüt çalmak için kurumumuza gelen tüm kursiyerlerimiz, kendini doğru yerde hissederek, kısa zamanda, doğru bilgi ve yönteme dayalı eğitim metotlarımızla eğitim alacak, motivasyon ve öğrenme isteği her geçen gün artarak arzuladığı enstrümanı ömrünün sonuna kadar sürekli bir gelişim içinde öğrenecektir. Sizler için varız! Sizlere en kaliteli sanat eğitimini, en uygun fiyata sunmak için çalışıyoruz!Yan Flüt derslerimiz haftada 1 gün 1 saat olacak şekilde verilmektedir. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.