Akustik Gitar Kursu

Akustik gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenirim? Akustik gitar dersine gelirken yanımda gitar getirmem gerekir mi? Akustik gitar dersleri grup olarak mı yoksa özel ders olarak mı veriliyor?

Garaj Müzik Stüdyo‘da akustik gitar dersleri birebir özel ders şeklinde haftada 1 gün 1 saat, ayda toplam 4 saat yapılmaktadır. Öğrencilerimizin isteğine göre gün veya saat sayısını artırabiliriz. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.

Akustik Gitar derslerinde unplagged formatında çalışmalar yapılmaktadır. Temel çalışmalar ile başlayan eğitimler repertuar genişletmeye kadar ilerleyen programlarla devam ettirilmektedir.

Akustik Gitar dersinde melodik, armonik ve ritmik çalışmalar ve egzersizler ile yürütülmekle birlikte öğrencilerin istekleri doğrultusunda repertuar amaçlı çalışmalar da yapılabilmektedir.

Akustik gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenirim?

Akustik Gitar öğrenme süreci öncelikle öğretmenin kursiyere akustik gitar eğitimi hakkında teorik eğitim vermesi ile başlar. Eğitim sırasında gitar üzerinde yapılan her hareketin müzik dilinde bir adının olduğu gösterilecektir. Öğrenci, disiplinli çalışması ile yaklaşık 6 ay gibi bir sürede istediği tarzdaki parçalara kendi seviyesine göre eşlik edebilecektir. Kursiyerlerimiz eğitime devam ettiği sürece, sürekli gelişim gösterecek, istenilen seviyeye ulaşmak her geçen gün kolaylaşacaktır.

Akustik gitar dersine gelirken yanımda gitar getirmem gerekir mi?

Kursa gelirken yanınızda akustik gitar olması kişisel gelişiminiz ve hızlı öğrenme açısından çok önemlidir. Çünkü derste öğrendiğiniz egzersiz veya etütleri evde düzenli bir şekilde tekrar ederek hızlı bir şekilde gelişim gösterebilirsiniz. Size en uygun tarz ve fiyatlı akustik gitar seçenekleri için hocalarımıza lütfen danışınız!