Elektro Gitar Kursu

Elektro gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenirim? Elektro gitar dersine gelirken yanımda elektro gitar getirmem gerekir mi? Elektro gitar dersleri grup olarak mı yoksa özel ders olarak mı veriliyor?

Garaj Müzik Stüdyo‘da elektro gitar dersleri birebir özel ders şeklinde haftada 1 gün 1 saat, ayda toplam 4 saat yapılmaktadır. Öğrencilerimizin isteğine göre gün veya saat sayısını artırabiliriz. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.

Elektro gitar derslerinde rock müzik altyapılı teorik ve uygulamalı çalışmalar yapılmaktadır. Temel çalışmalar ile başlayan eğitimler repertuar genişletmeye kadar ilerleyen programlarla devam ettirilmektedir.

Elektro gitar ve Bass Gitar dersleri Rock, Metal, Jazz, Blues gibi türlerde melodik, armonik ve ritmik çalışmalar ve egzersizler ile yürütülmekle birlikte öğrencilerin istekleri doğrultusunda repertuar amaçlı çalışmalar da yapılabilmektedir.

Elektro gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenirim?

Elektro Gitar öğrenme süreci öncelikle öğretmenin kursiyere elektro gitar eğitimi hakkında teorik eğitim vermesi ile başlar. Ancak bu öğretim sağlıklı ve bilinçli gerçekleştirilmezse kısa bir sürede hafızalardan silinebilir. Sunduğumuz eğitimin farkı sizlere birebir notaya dayalı olarak, teoriyi hafızanıza mümkün olduğunca kolay kaydetmenizi sağlamasıdır. Eğitim sırasında gitar üzerinde yapılan her hareketin müzik dilinde bir adının olduğu gösterilecektir. Öğrenci, disiplinli çalışması ile yaklaşık 6 ay gibi bir sürede istediği tarzdaki parçalara kendi seviyesine göre eşlik edebilecektir. Kursiyerlerimiz eğitime devam ettiği sürece, sürekli gelişim gösterecek, istenilen seviyeye ulaşmak her geçen gün kolaylaşacaktır.


Elektro gitar dersine gelirken yanımda elektro gitar getirmem gerekir mi?

Kursa gelirken yanınızda elektro gitar olması kişisel gelişiminiz ve hızlı öğrenme açısından çok önemlidir. Çünkü derste öğrendiğiniz egzersiz veya etütleri evde düzenli bir şekilde tekrar ederek hızlı bir şekilde gelişim gösterebilirsiniz. Başlangıç için derslere geldiğinizde stüdyomuzda bulunan elektro gitarlar ile derslere katılabilirsiniz sonrasında ise kendi enstrümanınıza sahip olmanız gerekir bunun için size en uygun tarz ve fiyatlı elektrik gitar seçenekleri için hocalarımıza lütfen danışınız!

Elektro Gitar Ders Müfredatı :

Gitarın ve gitar ile kullanılan aksesuarlarının tanıtılması
Gitar tutuş teknikleri
Solfej armoni ve teorik bilgiler
Gamlar,arpejler,akorlar,egzersizler
Müzikal terimlerin öğrenilmesi
Seviyeye göre çeşitli etüdler,parçalar
Gitarın tarihçesi,müzik dönemleri,gitar repartuarıGitarın ve gitar ile kullanılan aksesuarlarının tanıtılması
Gitar tutuş teknikleri
Solfej armoni ve teorik bilgiler
Gamlar,arpejler,akorlar,egzersizler
Müzikal terimlerin öğrenilmesi
Seviyeye göre çeşitli etüdler, parçalar