Bass Gitar Kursu

Bass gitar dersi almak istiyorum, nereden başlamalıyım? Bass gitar çalmayı ortalama ne kadar sürede öğrenirim? Bass gitar eğitimi zor mudur? Bass gitar kursuna gelirken yanımda bass gitar getirmem gerekir mi?

Garaj Müzik Stüdyo‘da bass gitar dersleri birebir özel ders şeklinde haftada 1 gün 1 saat, ayda toplam 4 saat yapılmaktadır. Öğrencilerimizin isteğine göre gün veya saat sayısını artırabiliriz. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.

Bass Gitar genelde 4 teli olan ve kalın tonlarda ses üreten telli bir çalıgıdır. Genelde bateri ile birlikte müziğin temel ritim duygusunu vermek için kullanılır. 

Bass Gitar derslerinde rock müzik altyapılı teorik ve uygulamalı çalışmalar yapılmaktadır. Temel çalışmalar ile başlayan eğitimler repertuar genişletmeye kadar ilerleyen programlarla devam ettirilmektedir.

Bass Gitar dersleri Rock, Metal, Jazz, Blues gibi türlerde melodik, armonik ve ritmik çalışmalar ve egzersizler ile yürütülmekle birlikte öğrencilerin istekleri doğrultusunda repertuar amaçlı çalışmalar da yapılabilmektedir.

Bas gitar kursuna gelirken yanımda bass gitar getirmem gerekir mi?

Bas gitar dersine başlamadan önce bir bass gitar edinmenize gerek yoktur. Başlangıç için stdyomuzda bulunan bas gitarları kullanabilirsiniz. Bir kaç hafta sonra deneyimli hocamız klavyesi sizin elinize uyan bir bass gitar seçmenize yardımcı olacaktır. 

Bass gitar çalmayı ortalama ne kadar sürede öğrenirim?

Bas Gitar öğrenme süreci öncelikle öğretmenin kursiyere bas gitar eğitimi hakkında teorik eğitim vermesi ile başlar. Eğitim sırasında gitar üzerinde yapılan her hareketin müzik dilinde bir adının olduğu gösterilecektir. Öğrenci, disiplinli çalışması ile yaklaşık 6 ay gibi bir sürede istediği tarzdaki parçalara kendi seviyesine göre eşlik edebilecektir. Kursiyerlerimiz eğitime devam ettiği sürece, sürekli gelişim gösterecek, istenilen seviyeye ulaşmak her geçen gün kolaylaşacaktır.