Klasik Gitar Kursu

Klasik Gitar dersi almak istiyorum, nereden başlamalıyım? Klasik gitar çalmayı ortalama ne kadar sürede öğrenirim? Klasik gitar eğitimi zor mudur? Klasik gitar dersleri birebir mi verilmektedir?

Garaj Müzik Stüdyo‘da klasik gitar dersleri birebir özel ders şeklinde haftada 1 gün 1 saat, ayda toplam 4 saat yapılmaktadır. Öğrencilerimizin isteğine göre gün veya saat sayısını artırabiliriz. Dersler stüdyo ortamında tek kişilik özel çalışmalar ile yürütülmektedir.

Klasik Gitar derslerinde klasik müzik temelli eğitim, teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. En temel çalışmalar olan temel oturuş, tutuş, nota bilgisi ile başlanmakta, notaların gitar üzerindeki yerleri ile devam edilmekte ve gittikçe daha komplike hale gelen çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Klasik gitar derslerinde, Klasik Batı Müziği, Latin, Alaturka gibi türlerde çok sesli enstrümantal eserler çalışılmakla birlikte öğrencilerin hedefledikleri repertuar doğrultusunda mevcut programın yanında ekstra eklemeler yapılabilmektedir.

Klasik Gitar’ı Tanımak İstiyorum! Klasik Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Klasik gitar, tüm gitar türlerinin atasıdır. 6 telli bir enstrümandır, parmakla veya pena ile çalınabilir. Genelde solo çalgı olan klasik gitar perdeli bir enstrüman olduğu için tercih sebebidir. Kurumumuzda klasik gitar eğitimi, teknik gelişim ile başlar, egzersizle eş zamanlı yürüyen melodik etütleri ve popüler etütleri içerir. Belli bir seviyeye ulaşıldıktan sonra öğrencimizin kendi tercihine yönelik bir müfredat takip edilir.

Klasik Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Klasik gitar, diğer çalgılara göre daha kolay öğrenilen bir çalgıdır. Bunun nedeni gitarın insan vücuduna olan uyumudur. Popüler bir çalgı olduğu için gitar eğitimi ile ilgili yayınların sayısı oldukça fazladır. Gitar eğitiminde deneyimli hocalarımız sayesinde, öğrencilerimiz eğitim sürecini zorlanmadan ve keyifle geçirmektedir. Öğrencilerimizin istekli çalışmasına, hocalarımızın sunduğu doğru kaynaklar eşlik ettiği takdirde, kursiyerlerimiz altı aylık bir zaman sonunda istediği türden eserleri veya popüler parçaları çalmaya başlayabilir.

Neden Gitar Eğitimi Almalıyım ?

Gitar eğitimi, diğer enstrüman eğitimleri gibi kişinin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Kişi gitar çalarken, çok yönlü düşünmek durumundadır. Doğru çalış tekniği sürdürülürken nota okuma devam etmeli ve metronom iyi dinlenip ritim uyumsuzluğu yapılmamalıdır. Bunları yapabilen bir öğrenci, çaldığı herhangi bir eserden çok keyif alacaktır. Keyif alarak gitar çalan bir öğrenci çaldığı enstrümana giderek daha çok bağlanır. Siz de Garaj Müzik Stüdyoda gitar eğitimi alıp keyif aldığınız tarzda isteğiniz parçayı kendi çalgınızla çalarak duygularınızı özgürce ifade edebilirsiniz

Gitara Başlama Yaşı Nedir? Benim İçin Çok Mu Geç?

Gitara başlamak için 5-6 yaş minimum değer olsa da ideal başlama yaşı 8-9 yaşlarıdır. Üst sınır ise fiziki bir engel olmadığı sürece yoktur!

Gitar Eğitimi İçin Neden Garaj Stüdyo?

Gitar eğitimi sürecinde, öğretmen oldukça etkin bir rol üstlenir. Yanlış ya da eksik bir öğretim tekniği söz konusu olduğunda, öğrencinin bütün çabalarının boşa gitmesi riski ortaya çıkar. Batıkent Garaj Müzik Stüdyo olarak amacımız, eğitim kalitesi konusunda riskleri ortadan kaldırmak ve içinizde şüphe bırakmayacak bir eğitim sunmaktır.